top of page
Пошук
  • Фото автораSTO NA PECHERSKE

Безпека життєдіяльності

Чи відомо Вам, що безліч автомобілістів заміну фільтру салону відносять до розряду «необов’язкових» робіт. Та важливо пам’ятати, що безпека руху залежить не тільки від досвіду водія, але і від його самопочуття, а чисте повітря в салоні просто обов’язковий чинник, особливо на фоні пандемій та епідемій, що розповсюджуються повітряно-крапельним шляхом. Не секрет, що накопичення пилу може привести до появи плісняви та збільшенню кількості бактерій та вірусів, тому нехтувати заміною салонного фільтру не рекомендуємо.

Не дивлячись на те, що строк служби фільтру та інтервал заміни вказані в експлуатаційній книзі, як часто міняти салонний фільтр, необхідно розраховувати, відштовхуючись від умов використання машини. В кожній країні ситуація на дорогах різна, а в українських містах, через підвищену запиленість, фільтр прослужить менше, ніж передбачено виробниками.

Хоча й звичайно оглянути фільтр, та поставити «діагноз» - пацієнт скоріше живий- не вийде, бо якщо на поверхні фільтру пил відсутній, це не означає, що він чистий. Тому наведемо декілька непрямих показників, на які слід звернути увагу, коли фільтр замінити вже необхідно:

• всередині автомобіля присутній стійкий неприємний запах;

• з повітроводів при включенні йде пил;

• кондиціонер влітку та піч взимку працюють на максимумі, але потужності все одно не вистачає;

• пітніє скло та відмічається підвищений рівень вологості в салоні.

Необхідно також враховувати, що середня тривалість роботи фільтру складає 10–20 тис. кілометрів.

Замінити фільтр можна і власноруч, якщо є вільний час та, зазвичай, досвідчені автомобілісти поєднують заміну фільтру салону із часом заміни мастила та масляного фільтру, вивільнюючи свій час та довіряючи роботу професіоналам.

Живіть здорово, мийте руки з милом! Ваші СТО «На Печерске»


10 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

コメント


bottom of page